Našli jsme 11851 keší (11135 nálezových logů + 727 Lab Cache bez logů, 1 dvojlog)

Statistiky generované 6.9.2024 18:08


Co jsme
zač?

Krabičky
povšechně

Kešky
v čase

Kešky
v prostoru

Naše
kešky

FTF, DNF
Mílníky

Mapy
Česka

Zahraniční
mapy

HTQ
mapa

 
Atributy

Odznáčky
a pásky

 
Puzzle

 
Serie

CWG
a SQ
Trocha povídání
My, přátelé a kamarádi



Gord je členem týmu:
Drsnokomando

Profile for pestas Profile for zelwa Heulwen Kires Sutech Zlicinaci medwyn_cz

Jak to bylo ...

V prosinci 2007 jsem hledal pomocí strýčka Googla cosi, co by mi pomohlo s přípravou dětského tábora a vypadlo na mě slůvko, které jsem do té doby neznal. Nechal jsem si od tedy strýčka poradit, začetl se a zajásal.

Od svých asi 16 let se snažím pomáhat (to hlavně zpočátku, teď už to mívám na svých berech větším dílem) s organizací volného času dětí. Posledních pár let konstatuji, jak jsou ty děti nevděčné a co bych dal já za to, kdyby pro mě někdo připravil třeba takovou bojovku – nebylo by zapálenějšího hráče.

A ejhle, ono je to tu pro mě – a pochopitelně nejen pro mě – již dávno připravené, jen jsem o tom nevěděl. Stačí si vybrat obtížnost podle nálady, únavy mozkových buněk nebo okamžitého stavu své fyzické schránky a vyrazit.

Začal jsem se pídit po informacích a 29.12.2007 se vypravil s rodinkou na náš první lov. Nevybrali jsme si nic těžkého ani nic dalekého (kdo by také ano v tomto datu), takže jsme mohli poprvé zaznamenat úspěch.

Počátek byl spojen hlavně s tiskem z mapy.cz, ale postupně jsem dospěl k názoru, že se mi to opravdu líbí a že do toho něco vrazím. Zakoupil jsem tedy GPS modul k mobilu. Ani to nebylo ono, tak jsem si asi po 7 měsících odtrhl od úst ještě větší kousíček a stal se majitelem regulérní GPS. A to už byla jiná pohádka.

Ačkoli jsme přihlášeni jako tým, z různých důvodů se na lovech pohybuji většinou sám a jen semo-tamo při vhodných příležitostech mě doprovází jedna nebo obě zbývající členky týmu. Dokonce se najdou i chvíle, zejména při zahraničních výletech, kam se já nepouštím, kdy zase loví ony beze mě.

Drsnokačeři

Další etapa mého působení v této oblasti začala jedné odpudivé podzimní noci 2008 (zima, mlha, hustý déšť) v Šárce při lovu tamní noční wherigo keše. To se domluvilo asi 15 lidí na společné akci, ale výše zmíněné počasí méně odolné jedince odradilo. Postupem času vykrystalizovalo odolné šestičlenné jádro, což byl začátek spolupráce kačeřího komanda pod nickem Drsnokačeři.

Celkem brzy jsme zjistili, že náš vztah k něpříznivému počasí a výzvám v podobě obtížného terénu či jiné náročnosti ukrytého pokladu je podobný a nejen že nás neodrazuje, ale spíš nás motivuje k soustředěné snaze o jeho odlovení. Protože jsme směsí studentů a pracujících, nacházíme společný čas převážně ve večerních a nočních hodinách a tak se vydáváme na společný lov většinou v temných částech dne, zéjména v zimních a podzimních měsících pokrývá tma drtivou většinu společného lovicího času. Mimoděk si tak nočním lovem obtížnost ještě zvyšujeme a v noci zdoláváme kešky, na které se ostatní vydavají ve dne. O to víc si společné lovy užíváme.

O člena méně

Se slzou v oku pozoruji své dcery na poli Geocachingu a je jasné, že jejich působení v týmu je nemůže dlouho uspokojovat. Starší vlastně v týmu ani nikdy nebyla a mladší se v létě 2009 rozhodla, že rodný tým opustí a pod vlastním nickem bude sama brázdit vody této zábavy. Takže z rodinného týmu už se stal jen tým manželský. Ale nám to neva, stejně občas podnikáme společné výlety za keškami.

Kde a jak?

Jsem vyznavačem přirozeného pohybu a mimo komando nejraději lovím pěšmo, přičemž procházím i takové trasy, které bývají častěji absolvovány třeba kolmo nebo vozmo (myšleny dopravní prostředky). Mám tak mnohem více času věnovat se svému okolí a pěkně si všechno prohlédnout, ne jen vidět rozmazanou šmouhu za sklem uhánějícího (geo)vozidla.

Ač to může někomu připadat zvláštní, mnoho výletů za keškami absolvuji v noci a i v těchto případech narážím na spoustu nečekaných a zajímavých pohledů a výhledů – třeba pohled ze skalnatého ostrohu na osvětlené vesničky v úzkém údolí pod sebou.

Prozatím lovím nejvíc v menší vzdálenosti od míst, kde se nejčastěji vyskytuji. Tak to ostatně asi má většina kačerů. Dokud tam jsou rozumné kešky a místa, která jsem dosud nepoznal, nemám nijak zvláštní touhu vydávat se do vzdálenějších míst. Ale nepochybuji, i na to jednou dojde.

Někam dojedu (MHD, vlakem, autobsem nebo zřídka i autem) a pak udělám nějaké kolečko nebo něco jiného dlouhého 20 – 40 km, co skončí zase u nějakého vhodného dopravního prostředku, který mě dopraví zpět. Proto je pro mě také velmi důležitá domácí příprava, ke které využívám zejména vynikající GeoGet.

Které že kešky se nám nejvíc líbily?


GC17NE4 Bludička (Vancosi) Krásná noční keška s pěkným příběhem, ve městě nečekaném proštředí a s překvapivými stagemi.
GC1915P Fibonacci (PaBa) Zajímavé téma a jeho zpracování do listingu vyústí v úžasné technické provedení vlastní kešky.
GC1915P STYX (Barrandoffská dynastie) Nápad a jeho zasazení do jemu odpovídajícího prostředí.
GC16XD Metr piv (TuleSplestule) Co všechno může mít svůj kamenný pomník - pardon, v tomto případě etalon.
GC1CC1J Jilmová studánka (Minosr) Nádherné prostředí, nádherná studánka a ještě v jilmovém lese, a jilmy já rád.
GC11ANQ Obelix's (Jezinka) Mysterka - multina s finále umístěným do tajemného místa se zvláštní mystickou atmosférou.
GCNEGK Deer Moat Letterbox (Saman) Krásná procházka Jelením příkopem.
GC1DBAD Za Sarkou s baterkou (hradnik & Sutech) Výborně připravená náročnější cesta noční Šárkou s pestrými úkoly zakončaná fikanou skrýší pro kešku.
GCYB96 Stonepolis (adp.&asteris) Zajímavé kamenné pole s možná stovkami vystavěných kamenných sloupů a sloupečků (mužíků).
GC1AV9J Zahada Blair witch (Sutech) Výborně vytvořená hra na motivy filmového hororu, přepychově zvolené prostředí, úkoly, atd. A ještě si to zahrát v noci, tak to nemá chybu.
GC1DXQR Prazske kolo (puk68) Asi hned tak nenajdu delší multinu, kterou bych absolvoval pěšky. Tahle mě stála 36 hodin života a 164 km chůze - rozděleno do 4 dnů. Jinak výborně připravená multina.
GC17MZR Bílá Dorota (Patolog Team) Toto je keška v krásném prostředí Solvajových lomů spojená s náročnějším terénem a prolézáním jeskyněk. Na cestě za touto keškou jsem pokořil první tisícovku pěších kilometrů za keškami.
GCZ2DP Eden cache (awe_cz, Kizz) Prima nápad pro pobavení účastníků - kešku má smyls lovit ve společnosti. Tak nějak se navíc stalo zajímavým zvykem tuto kešku lovit nejlépe v pořádné zimě, nejraději v mrazu a sněhu. My ji odlovili za teploty okolo 0 °C, sníh ani led sice nebyly, ale zato to bylo příznačně na Adama a Evu nejen oděním, ale i kalendářově.
GC1GV8D Najdi si mě (Sun&Bug) Fikaný úkryt a vyjímání keše, dosud jsem takový neviděl.
GC1KF0Z Hradnikuv event - Geoledopady 2009 (Hradnik) Příjemná procházka pěknou zasněženou krajinou, k tomu jsme přidali mrazivé zimní počasí a příjemné souputníky – výsledkem je nádherně strávená sobota.
GC1K6AG Skrýše (olles) Tak trochu netradiční klasický orientační závod, v němž si každý může zvolit, zda půjde podle GPS nebo buzoly (to byla moje volba).
GC123WH Maugli 99 (volfi & Patolog Team) Zajímavá multina v trochu náročnějším terénu a se zajímavými stagemi.
GC1HJHR Majak / Beacon (IreVo) Překvapivé rozuzlení noční kešky, to jsem opravdu nečekal.
GC1AY45 Smrtihlav (Vydra20) Bezvadně připravená noční multina se zajímavým začátkem.
GCVTCP No Voltage (Mel-Man) Pri odlovu této keše se fakt budete muset "zakousnout" a překonat. Každý určitě není zvyklý lézt na stožár do výšky nějakých 35 metrů.
GC1HFHNH Měcholupský upír (Charinka & Koloméda) Rozhodně překvapivé, tématické a vtipné umístění kešky.
GC1A3Q0 Prsten Prometheuv (Bukci) Netradičně udělané mikrokešky na stagích. Takové kešky vždy potěší jako finálovky a tady jsou to navíc "jen" pomocné. Jednotlivé stage také mají zajímavě zadávané souřednice.
GC1PDJ8 Zlomená voda (petelik & lasice) Trochu zvláštní začátek, kdy jsme vlastně nevěděli, jak pokračovat z výchozích souřadnic, pak napínavá cesta štolou, ... Ve skvělé společnosti ostatních Drsnokačerů to nemělo chybu.
GCYGRJ Höhlen der Sächsischen Schweiz - Bellohöhle (Special K.) Z jeskyní, které mě zaujaly v Česko-Saském Švýcarsku na severních hranicích jsem vybral tuto kešku. Osobně bych jako nejeskyňář určitě přidal alespoň půlku terénní hvězdičky, ale v každém případě její absolvování doporučuji. Pro mě to bl určitě nevšední zážitek a výborná zábava - prolézaní úzkými štěrbinami, ... Paráda.
GC1AJ3R Nocni houbarska Odysea (JenaII) Náročnost kešky spočívá zejména v tom, že na začátku vlastně není známo co a kde hledat. Osobně jsem se vracel nejméně na 3 stage, abych dohledal potřebné informace. Ačkoli jsem ušel asi š kilometry, strávil jsem na kešce dvě a půl hodiny. Ale keška je to parádní. Zvláště houbařské doupě stojí za shlédnutí v noci, kdy má naprosto jedinečnou atmosféru. A jít tam v noci sám nepochybně vyžeduje nemalou dávku statečnosti.
GC15Y9R Delle amazzoni salto (Pitris, Kacas, Karcza) Zajímavá keška, na kterou se určitě hodí trocha horolezecké průpravy. Ne, že by to bylo bezpodmínečně nutné, ale projdete ne zrovna snadným terénem s občasnými pohledy do hlubiny pod sebe. Absolvovat to jde bez horolezeckých pomůcek, ale hodí se nějaký zasvěceněc do tajů pohybu po skalách jako průvodce. Rozhodně se vyplatí dbát doporučení autorů a ve tmě a za mokra si počkat na vhodnější podmínky. My jsme sice logovali již v hluboké tmě, ale na nejnáročnější část jsme ještě měli dost světla.
GCW8RA O-RING II. Dzbanek (luablue, Jizersky Drak) Výborný úvod do základů orientačního běhu, v tomto případě klidně i chůze. Vyzkoušíte si práci s "orienťáckou" mapou a její čtení, určitě vás překvapí její podrobnost, co všechno je na ní vyznačeno.
GC19C30 AZIMUTAK (olimik) Skvěle udělaný klasický azimuťák. Určite stojí za to alespoň si jej vyzkoušet s buzolou a projekci bodu v GPS si nechat v záloze. Asi ji využijete, ale já si to prošel s buzolou celé a je to fakt paráda.
GC1JYHN GEO FORTRESS (Mega Event Team Salzburg) První a asi i poslední můj Megaevent. Zvláštní, jak měli organizátoři bravurně zvladnutou registraci a jak "plavali" v organizaci doprovodných eventů.
Akce jsem se zúčastnil společně se Sutechem a společně jsme také absolvovali šikanu od místní policie, kdy nám naprosto bez jakéhokoli důvodu prohledali auto do posledního místečka, i lékarnu vysypali. Ani se neomluvili, jen nakonec sdělili nesmyslný důvod této činnosti: V horách se nesmí fotit, a rozloučili se. Zkušenost, bez které bych se klidně rád obešel.
GC1MB3K GEO FORTRESS - CITO (sergeant_tom & NOSW) CITO v Rakouském měřítku. Během asi 2 hodin 80 lidí sesbíralo cca 20 pytlů odpadků a všichni si tu hromadu (a sebe u ní) museli vyfotit. Totéž množství se u nás sesbírá v polovičním množství lidí za poloviční dobu a silně pochybuji, že by to někoho překvapovalo natolik, aby to stálo alespoň za tu fotografii.
GC19E8H Alkazar (schmar) Z "lomových" kešek na levém břehu Berounky vybírám tuto. Zaujalo mě jich více, ale krome zajímavého terénu je z této opravdu nádherný výhled na koryto řeky, protější lomy, ...
GC1W158 Kletterei auf den Rauschenstein (frantic-e) Toto je určitě jedna z keší, která mi dala hodně zabrat, a na dlouhou dobu bude fyzicky nejnáročnější keš, kterou jsem absolvoval. V podstatě se jedná o horolezeckou keš, ke které není třeba žádného vybavení, proto jí chybí ta půl hvězdička do terénního maxima. Pro mě jako nehorolezce tedy prředstavuje reálné maximum. Se skvělou společností drsnokačerů jsem si ji opravdu užil.
GC1PFCN Pevnostni minovy system (Sekator & Pidak) Pozoruhodná keška svým tématem, prostředím, zpracováním až po finálovou krabičku. Nedomnívám se, že terén a obtížnost dosahuje inzerovaných hodnot, ale možná, že kdybych ji absolvoval sám, byl bych jiného názoru. Rozhodně stojí za pozornost.
GC17XTJ
GC17XRM

Zlaté české ručičky
Muzeum rekordů a kuriozit
(Raf155, Ales)
Toto jsou 2 od sebe neodělitelné kešky. Spojuje je unikátní téma a stejně unikátní řešení mysterky. Muzeum samo o sobě stojí za návštěvu a když se k tomu ještě přidají takovéto kešky, není co řešit.
GC1RQZF Crocuta spelaea (Hamerinski) Keška je zajímavá zejména umístěním a způsobem, kterým jsem ji nalezl, zvýšil jsem si terénní obtížnost tak o hvězdičku. Navíc jsem touto keškou zahájil druhou tisícovku pěších kilometrů za keškami.
GC1NW48 Mesicni sachta (Barrandoffská dynastie) Na myšlení velmi náročná (pro mě) s překvapivě dlouhou cestou pod povrchem Země. Krásně vymyšlený a zpracovaný příběh s naročným řešením. V žádném případě tuto kešku nedoporučuji pro solo akce. Jako minimální bezpečný počet bych viděl 3 kačery.
GC1V6XD Hauuuuuuuuuu (Vydra20) Pěkný noční letterbox - tedy spíš klasická mystero-multi, protože z letterboxu má asi jen to cílové razítko. Ale za návštěvu určitě stojí, nudit se nebudete a mozkové závity také zahálet nebudou.
GC1X7C5 Karl Prusik Cache (Jericho cz) Můj první opravdový výlez na strom. Když píšu výlez, mám na mysli opravdu výlez. Keška je umístěna asi ve 12 metrech na první větvi od země. Je to výzva.
GCYJ6K Höhlen der Böhmischen Schweiz - Riesenturmhöhle (Special K.) Další z jeskyních keší v oblasti Labských pískovců. Tentokrát je náročná na prostor (hned úvodní slanění je opravdu těsné) a pak další a další slanění, a zpáteční výstup na povrch - prusíkování a prusíkování. Ale úžasný adrenalin a těch zážitků ...
GC1JZW1 Zmutovani pavouci (Charinka) Všechny keše této autorky jsou pěkné, a tato je navíc plná překvapení. Nic prozrazovat nebudu, stojí za to si kešku nejít.
GC1N374 Hora Karmel (Petelik) Tato keš nás stála značné úsilí. Jednak lousknout šifru a vypočíst souřadnice jednotlivých stagí (dosud jsme zřejmě jediní, komu se to podařilo) a pak prace v terénu. To vše bzlo otazkou jednodo drsnovíkendu. Jak je tomuto autorovi vlastní, není ani samotná návštěva jednotlivých míst tak úplně hračkou. A protože se proti nám spojila i příroda (jedna stage zarostla houbami a tedy její nalezení bylo znemožněno vyšší mocí), musela finálka počkat půl roku na další drsnovíkend.
GCR02C Rudolfův kámen (CyberTracer) Všechny kešky uložené na okolních vyhlídkách jsou prima. Ale zde nás zastihlo úžasné počasí a od zahájení výstupu po sestup se vystřídalo snad všechno, co si svatý Petr může vymyslet: sluníčko, vichr, kroupy, sních, déšť, mlha. Vzhledem k umístění keše a k počasí panujícímu ve chvíli jejího vyzvedevání (silný vítr a déšť) byl odlov docela zajímavou záležitostí.
GC252QC Celtic adventure (Sven & Blondy) Na chvíli se z vás stane žák, který vykonává zkoušky, aby se stal druidem. Některé úkoly jsou opravdu netradiční a dosud jsem je nikde neviděl. Urwigo přiblížilo tvorbu WIG všem a hned se to projeví v nových nápadech.
GC13C4N TRIANGULACNI (olimik) Netradičný výpočet finálových souřadnic, kterému předchází možná trochu náročnější procházka po kopcích. Ale stojí to za tu trochu námahy.
GC1QYMM Skritci II - Zlatonosny potok (BobrB) Celá tato skřítkovská série je moc pěkná, všechny mají krásný příběh zasazený do pěkného prostředí. Řekl bych, že tato ještě trochu převyšuje ostatní netradičním umístěním a provedením indicií.
GC1RD4T Z Dolních Břežan na Závist (Pajast) Velmi příjemná multina, během které jsem ukončil třetí tisícovku pěších kilometrů za keškami.
GC101D9 Údolí mlýnů (Atip) Poněkud delší multina procházející krasným prostředím podél dvou potoků. Celá je výborně připravená, ale doporučil bych ji pro všední den, protože mám pocit, že mimo pracovní dny je množství trampských a chatových osad, kterými se prochází, bohatě obsazeno mudly. Božský klid, který jsme tu se Zličíňákem měli, tak asi vezme rychle za své. Primárně je určena svou délkou pro kolo, ale pěšky si to malebné prostředí vychutnáte daleko líp.
GC1ZZV7 Falešná borovice (Semik75) Kromě toho, že se jedná o pěkně udělanou kešku, stojí v jejím okolí úžasně maskovaný vysílač. Stojí za to si jej prohlédnout.
GC2EA93 Pražská pětka - Krčák (Hexenschussbrigade) Zatím je toto pro me nejobtížněji dostupná stromová keška. Navíc na ní padl 3333. pěší kilometr.
GC1ZYP6 GeoPLB#10 - Bonus (NordFoot) Takto zpracovaný letterbox jsem ještě neviděl. Poměrně komplikovaný výpočet, v kterém ale všechno sedí jak má, samo se to kontroluje, ... Když připočtu zážitek, na který hned tak nezapomenu (stručně: málem si mě v tom blázinci chtěli nechat, podrobněji v logu), užil jsem si to báječně. V průběhu hledání vhodného pavilonu jsem završil 4000 pěších kilometrů za keškama.
GC2QA49 Noční Vyšehrad (Sh@ne) Na Vyšehradě jsem byl mnohokrát, ve dne i v noci. Tahle procházka ja ale naprosto jedinečná a zejména mapa mě uchvátila.
GC1PXPD Vodopád Kejne (Berudilek) Uprostřed Brdských lesů jsou k vidění zajímavé kouty. Tady je pěkný vodopád s trochu dobrodružnou přístupovou cestou a místo místo s tajemnou atmosférou. Při cestě ke kešce jsem absolvoval pěti tisící pěší kilometr.
GC2Z944 Prechod Brd (Zagloba) Další brdská keška. Tentokrá však v náročnější podobě - celkem dlouhý přechod po hřebeni. V neposledni řadě jsem musel celkově vystoupat více než 1800 metrů, což také leccos o náročnosti vypovídá. Ovšem krásná příroda a výhledy do kraje rozhodně za tu námahu stojí.
GC25VTC Velká Brdská zeď (patego) Je skoro až neuvěřitelné, kolik kuriozit lze v Brdech najít. Tohle je pro mě čistokrevná záhada. Stará a dlouhá zeď postavená v celkem náročném terénu uprostřed lesů - a bez malty, vždy jen kámen na kameni.
GC2Q128 Svet mladat (DenySvenWiersen ) Velmi zajímavě podaný příběh a krásně zapracovaný do terénu. Kešku mohu jen doporučit, není nijak dlouhá a určitě pobaví každého s jen trochu dobrodružnější povahou (a to jsme snad všichni, ne?)
GC27GNN Hans Hagen (Deny) Tato keška je ukazkou toho, jak lze jednoduše udělat zajímavou schránku v přírodě tak, aby nálezce i pobavila.
GC37DZ0 Geomagneticka laborator (Lzicka & MadDogTeam & Chrastal) Tato jednoducha keska (kdyz jste na ni pripraveni) me na miste velmi pobavila - perfektne provedena "krabice" s nadhernym "odbornym" textem pro mudly.
GC38W29 Pavouk Nephila (BosTonPonTifeX a kartagoo) Výborně udělaná noční keš. Žádné prosté chození za bludičkami, čeká vás parádně zpracovaný příběh a pro záchranu lidstva budete muset zapojit svalstvo a zejména mozkové závity.
GC43QY4 Záhadné mapy (Pesulap) Z celé série jsem sem vybral bonusovou kešku, ale jen jako kvalifikovaného zástupce. Série není nijak náročná, mate ji za 2 hodinky celou hotovou. Ale je to ukázka neotřelého zadání bonusové keše s trochou napětí, co že to vlastně vyjde a kam ji půjdeme hledat.
GC5Q3RR Tak ktera to jsou? (Danek) Moc pěkné a vtipné provedení finálové krabičky.
GC5J8A8 Sodovka (ScoutOS) Toto je docela náročná multina (zejména pokud ji půjdete pěšky a v jednom dni). Je to pěkná procházka zpestřená náročnějším získáváním indicií.
GC38GQ3 GeoWest Challenge 39 Z celé série jsem sem vybral bonusovou kešku. Tuto sérii bych udělal povinnou pro všechny nováčky, aby viděli, jak se dají udělat kešky pestré a s nápadem. Na relativně malém prostoru je velké množství keší, většinou jsou sice uváděné jako tradičky, ale často jsou to zakamuflované mysterky, kde není problém kešku najít, ale najít způsob, jak se dostat k logbooku. Právě to většinou způsobuje vyšší obtížnost těchto keší. Ale námaha rozhodně stojí za to.
GC5VRNK Muzikantska - kytara (Hrádci) Další série pěkně provedených jednodušších keší poblíž Prahy je zajímavá propojením tématu s vlastní schránkou.



 

free counters

Generated by
Running on